Google Kazaya Kurban

Teknoloji Firmaları
Google’ın dünyayı evimize getirmek için kullandığı Earth ve Maps yazılımları için durmadan gezinip duran arabalar kullandığını duymuşsunuzdu. Bu araçlar, tepesinde bulunan kamera ile tüm sokakla...
EMOJİLE

Google’ın dünyayı evimize getirmek için kullandığı Earth ve Maps yazılımları için durmadan gezinip duran arabalar kullandığını duymuşsunuzdu. Bu araçlar, tepesinde bulunan kamera ile tüm sokakları kayıt ederek Google’ın sunucularına gönderiyor ve biz de uygulamalardan faydalanarak sanal şehir turu atabiliyoruz.

İşte bu araçlardan bir tanesi kaza yaptı. Herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan gezinebilen Google aracı, içinde sürücüsü varken bu kazayı gerçekleştirdi. Google’dan gelen açıklamayla, suçlanması gerekenin aracın kendi kendine gitmesini sağlayan yazılım olmadığının altı çizildi. Ancak kimisi olayın üstünün kapatılmaya çalışıyor olmasından şüpheli. Zira kendi kendine hareket eden aracın bir sürücü tarafından kullanılıyor olması, sürücünün kaza yapması sonucu kişiyle ilgili hiç bir açıklama yapılmayıp direk olarak "Yazılımın suçu yok." denmesi, kafalarda soru işareti bırakan olaylar.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme