Google, Google Glass’ın popülaritesini bitirdi mi?

Teknoloji Firmaları
Google’ın 2012 yılında duyurduğu ve o dönemde devrim olarak nitelendirilen akıllı gözlüğü Google Glass’ı pazarlama stratejisi eleştirilere maruz kalmaya başladı. Teknoloji sitelerinde yer alan habere ...
EMOJİLE

Google’ın 2012 yılında duyurduğu ve o dönemde devrim olarak nitelendirilen akıllı gözlüğü Google Glass’ı pazarlama stratejisi eleştirilere maruz kalmaya başladı. Teknoloji sitelerinde yer alan habere göre; şirketin 2012 yılında duyurmasına rağmen hala piyasaya sürmemiş olması, bu teknolojiye olan ilginin azalmasını sağladığı düşünülüyor.

Google’ın artırılmış gerçeklik teknolojisi sunan akıllı gözlüğü Google Glass, ilk olarak 2012 yılında ağırlıklı olarak arama motoru ile kullanıcı arasında iletişim kurmak üzere tasarlanmıştı. Daha sonra gözlük geliştirilerek gözde taşınan bir bilgisayara dönüştü.

Cep telefonundaki interneti kullanarak sesli ve görsel aramalar yapmak, video kaydedip fotoğraf çekmek gibi özelliklere sahip Google Glass, ilk olarak Explorer programı adı altında ABD’de seçilmiş kişilerce kullanılmaya başlandı. Ama tabii ki ücretsiz gerçekleşmedi bu denemeler. Şirket 1500 dolar gibi bir fiyat ile ilk kullanıcılara gözlüğü deneme fırsatı verdi.

Google’ın Google Glass’ı halen son kullanıcılara sunmaması diğer bir eleştiri konusu oldu. Çünkü teknoloji o kadar hızlı ilerliyor, insanlar o kadar şaşırtıcı teknolojilerle karşılaşıyor ki, Google Glass gibi bir gözlük artık insanların ilgisini çekmez hale geliyor. Google Glass’ın piyasaya sürülmesinin uzaması, cihazın popülaritesini de kaybetmesine neden oluyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur