Google Glass artık gördüğünü tanıyabiliyor

Teknoloji Firmaları
Halihazırda iOS, Android, Windows ve Blackberry cihazlarında bulunan Blippar, Google Glass üzerindeki Blippar deneyimi için de sahip olunan en iyi teknolojiyi kullanıyor. Fiziksel ve dijital dünyaları...
EMOJİLE

Halihazırda iOS, Android, Windows ve Blackberry cihazlarında bulunan Blippar, Google Glass üzerindeki Blippar deneyimi için de sahip olunan en iyi teknolojiyi kullanıyor. Fiziksel ve dijital dünyaları pürüzsüz bir biçimde birbirine bağlayarak görüntülerin, ürünlerin , hatta insanların anında tanınmasını sağlıyor.

Akşam’da yer alan haberde Blippar CEO’su Ambarish Mitra “Bu, Blippar için oldukça heyecanlı bir süreç ve artırılmış gerçeklik piyasası için bir dönüm noktası.” şeklinde konuştu. “Piyasadaki spekülasyonlar, birçok kişinin görüntü tanıma özelliğinin Google Glass’ta halihazırda mevcut olan bir özellik olduğuna inanmasına yol açtı. Ancak, kusursuz çalışan ve kanıtlanmış bu konseptin ilk kez Blippar tarafından gerçekleştirildiğini tüm dünyayla paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Google Glass’ın üçüncü jenerasyonunun piyasaya sunulmasını beklerken, donanım daha güçlü ve gelişmiş bir hale geldikçe giyilebilir bilgisayarlar yoluyla görüntü tanımanın inanılmaz potansiyeli konusuna çok daha iyimser bakıyoruz.” 

Artırılmış gerçeklik sektörü, büyük oranda görüntü tanıma teknolojisindeki yeniliklerden kaynaklanan dünya çapında büyük ilgi görüyor. Juniper Research, yakın zamana ait bir raporunda artırılmış gerçekliğin dünya çapındaki kullanıcı sayısının 2018 yılına kadar hızla 200 milyona artacağını duyurdu.

Blippar daha hızlı tanıma, daha düşük hafıza kaplama alanı, daha düşük güç gereksinimleri ve sağlamlık konularında çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme