Google Gazete Arşivinden Vazgeçiyor

Teknoloji Firmaları
Google, Boston Phoenix adlı gazeteye yaptığı açıklama ile News Archive servisini güncellemeyeceğini söyledi. News Archive. günlük gazetelerin sayfalarını tarayıp onları web’de yayınlayan bir ser...
EMOJİLE

Google, Boston Phoenix adlı gazeteye yaptığı açıklama ile News Archive servisini güncellemeyeceğini söyledi. News Archive. günlük gazetelerin sayfalarını tarayıp onları web’de yayınlayan bir servis.

Bu servis, bundan sonra birlikte çalıştığı gazetelerin sayfalarını taramayacak. 2006 yılında New York Times ve Washington Post gazetelerin içeriklerini paylaşan bu servis, 2008 yılında tam 100 gazetenin içeriğine yer verdi. Günümüzde yaklaşık 2000 farklı gazetenin içeriği News Archive’de mevcut.

Bu da milyonlarca taranmış sayfa demek. Google, bu servis yerine farklı projelere ağırlık verecek. Bunlardan biri, bir ödeme sistemi olan One Pass. Sene başında tanıtılan bu ödeme sistemi sayesinde, birçok yayıncı içeriğini satabilecek. 

News Archive tamamen bitmeyecek. Kullanıcılar bu servise erişip gazeteleri okuyabilecek. Yalnız bu servise yeni içerikler girilmeyecek.

Buna ek olarak ekstra özellikler de katılmayacak. Kullanıcılar bundan sonra sadece eski içeriklere ulaşabilecek.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme