Google Cardboard seri üretime geçti

Teknoloji Firmaları
Google’ın geliştiriciler konferansı I/O’da sergilediği mukavva isimli sanal gerçeklik gözlüğünü seri üretime geçirdiler. Oculus Rift ve Sony Project Morpheus gibi teknolojik cihazlara rakip olarak Goo...
EMOJİLE

Google’ın geliştiriciler konferansı I/O’da sergilediği mukavva isimli sanal gerçeklik gözlüğünü seri üretime geçirdiler.

Oculus Rift ve Sony Project Morpheus gibi teknolojik cihazlara rakip olarak Google, pratik bir kendin yap projesi olan Cardboard’u tanıttı. Cardboard’un nasıl yapılacağını anlatan rehber, yine Google tarafından açıklandı. Firma, gözlüğün hazır halini satışa çıkarmadı.

Bunun fırsat bilen Dodocase adlı firma ise sanal gerçeklik gözlüğünü seri üretime geçirdi ve Google’ın açıkladığı rehbere uygun olarak satışa sundu. Google Cardboard VR toolkit adlı ürünün içinde önceden işaretli yerlerden kesilmiş karton şema, lensler, mıknatıs, lastik bant ve isteğe bağlı NFC etiketi yer alıyor. Kullanıcı, 5 dakika içinde tüm parçaları birleştirebiliyor. Üretici firma talebin yoğun olduğunu belirtiyor ve bu nedenle siparişleri 4 ile 6 hafta arasında ulaştırıyor.

Dışarıdan belirtilen malzemelerin alınması halinde 45 dolar mâl olan Cardboard, Dodocase üzerinden 19,95 dolara satın alınabiliyor. NFC etiketi de istenirse fiyat 24,95 dolara çıkıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme