Gmail e-postaları yapay zeka ile cevaplayacak

Teknoloji Firmaları
Google’ın mail servisi Gmail yeni bir güncelleme ile ilginç bir özelliğe kavuşuyor. Kısa bir süre sonra kullanıma sunulması beklenen yeni özelliğin adı ‘Smart Reply’. Arama geldiğinde...
EMOJİLE

Google’ın mail servisi Gmail yeni bir güncelleme ile ilginç bir özelliğe kavuşuyor. Kısa bir süre sonra kullanıma sunulması beklenen yeni özelliğin adı ‘Smart Reply’. Arama geldiğinde hazır SMS mesajlarından birini gönderme mantığı ile çalışan bu özellik kullanıcıya hızlı yanıt verme imkanı sunacak. 

Aljazeera’nin haberine göre bir e-posta alındığında 3 adede kadar seçenek gösteren Smart Reply ile bu 3 seçenekten biri seçildiğinde yanıt otomatik olarak gönderilecek. Firma tarafından geliştirilen ve yapay zeka kullanan bu yeni özellik sayesinde e-postalara otomatik mesajlarla hızlı yanıt verilebilecek. 3 farklı mesaj ise e-postanın içeriğine göre yapay zeka tarafından üretilecek. 

Şimdilik sadece Google’ın Inbox uygulaması ile entegre olarak kullanılabilecek yeni özelliğin bu hafta içinde uygulamanın iOS ve Android sürümlerine geleceği açıklandı. Yeni özellik şimdilik İngilizce 3 farklı hızlı mesaj seçeneği ile birlikte kullanılıyor. Kullanıma sunulduğunda bu mesajların Türkçe’ye uygun şekilde özelleştirilip özelleştirilemeyeceği ya da kullanıcının kendi mesajlarını oluşturabilme imkânı olup olmadığı bilinmiyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme