Gizli Belgelerde Apple İzleri

Teknoloji Firmaları
Gizli yazışmaları yayınlamasıyla başı oldukça belaya giren ancak arkasında dünyanın pek çok yanından destekçi toplayan Wikileaks, bu sefer Apple ve Çin hükümetinin yazışmalarını yayınladı. Apple’...
EMOJİLE

Gizli yazışmaları yayınlamasıyla başı oldukça belaya giren ancak arkasında dünyanın pek çok yanından destekçi toplayan Wikileaks, bu sefer Apple ve Çin hükümetinin yazışmalarını yayınladı. Apple’ın hükümetten ve yetkililerden istediği, Çin’deki meşhur taklit piyasasına darbe vurulmasının ön plana alınması, ancak Çinli yetkililer bu konuda Apple’la aynı görüşte değil.

Belgelerde Apple, yetkililerden bu tip mağazalara ve üreticilere darbe vurulmasının önem sırasının arttırılmasını istiyor. Çin ise Viagra gibi taklit ilaç yapanları en üst sıraya almış durumda ve bu konunun daha önemli olduğunu düşünüyor. Sağlık sorunlarının üst sırada yer almasına katılan Apple ise, patlayan taklit telefonların da sağlık problemleri oluşturduğunu savunuyor.

Belgelerde ayrıca, Apple’ın baskın yapılmasını istediği yerlere Çinli kanun kuvvetlerinin baskın yapmadığı da görülüyor. Nedeni ise alandaki diğer dükkanların korkutulmak istenmemesi olarak açıklanıyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme