Gizemli Bilgisayarın Sonu!

Teknoloji Firmaları
Apple her ne kadar üzerinden uzun zaman da geçse prototiplerinin ortalıkta dolaşmasından pek hoşnut kalmıyordu. eBay’de ortaya çıkan ve fiyatı 70 bin dolara kadar fırlayan 3G MacBook Pro’n...
EMOJİLE

Apple her ne kadar üzerinden uzun zaman da geçse prototiplerinin ortalıkta dolaşmasından pek hoşnut kalmıyordu. eBay’de ortaya çıkan ve fiyatı 70 bin dolara kadar fırlayan 3G MacBook Pro’nun Apple tarafından geriye istenmesi de bunun kanıtıydı.

İşte bu efsane prototip, sonunda evine ulaştı ve muhtemelen bundan sonra kimse onu göremeyecek.

eBay satıcısı Carl Frega, bir "Apple mühendisinden" temin ettiğini iddia ettiği bilgisayarı Craiglist’te satmaya çalışmış, ancak başarısız olmuştu. Apple da, bu satışı engellemek için hemen her yola başvurmuştu. İkinci denemesinde cihazı satmayı başarsa da, cihazı satın alan kişi, onun gerçek bir Apple bilgisayarı olmadığını söyleyerek Frega’ya iade etmişti. İsmi bilinmeyen satın alan kişi, Frega için bazı iddialarda bulunmuş ve ona 400 dolarlık bir dava açmıştı.

Daha sonra Apple, bilgisayarı Frega’dan almayı başardı. Ama bilinen tek şey, Frega’nın sisteme bazı eklemeler yaptığı. Apple, bu eklemeleri Frega’ya geri göndermiş durumda. Asıl prototip cihaz ise, Apple’ın tozlu raflarındaki yerini, bir daha kimsenin göremeyeceği şekilde aldı.

Apple’ın, bilgisayarı geri alırkenFrega’ya bir ödeme yapıp yapmadığı bilinmiyor. Ama Frega zararının büyük olduğunu iddia ediyor. Bu yüzden, prototipi satın aldığını söylediği Apple mühendisine dava açmaya hazırlanıyor.

Bakalım bu gizemli Apple prototipinin hikayesi daha nerelere kadar uzanacak…

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme