Galaxy’den Bir İlk

Teknoloji Firmaları
Gelen haberler gösteriyor ki GeForce GTX 680 ile birlikte yüksek performans segmentinde daha önce görülmemiş ekran kartı tasarımlarına tanık olacağız. Geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz ZotacR...
EMOJİLE

Gelen haberler gösteriyor ki GeForce GTX 680 ile birlikte yüksek performans segmentinde daha önce görülmemiş ekran kartı tasarımlarına tanık olacağız. Geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz Zotac’ın 2GHz GPU hızına sahip GeForce GTX 680 modeli merakla beklenedursun, GeForce GTX 680 modeliyle en çok konuşulan üreticilerden biri haline gelen Galaxy, ilk defa bu seviyede bir ekran kartını tek slot tasarımla piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
 
Bilindiği üzere en yüksek performans segmentindeki ekran kartları uzun yıllardır çift slot soğutucu tasarımları ile sunuluyor hatta Asus’un bazı modellerinde olduğu gibi üç slot tasarım soğutucu kullanan modeller de piyasada yer alıyor. Ancak tek GPU’lu en hızlı ekran kartı için ilk defa hem hava soğutmalı hem de tek slot tasarımlı bir kart hazırlanıyor. Isıl tasarım gücü 195 Watt olan GeForce GTX 680 için kolları sıvayan Galaxy, bu konuda ilk üretici olacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan görsellerden anlaşıldığı kadarı ile kartın baskılı devresini aşan uzunlukta, temel prensip olarak GeForce 8800GT’nin soğutucusu ile benzer karakterde olan yeni soğutucunun, GeForce GTX 680 seviyesinde bir kartı ne derece serin tutabileceği ve fan gürültü seviyesinin ne düzeyde olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.
 
Vapor Chamber tabanlı olabileceği konuşulan soğutucunun GPU ile birlikte bellek yongaları ve VRM için etkin soğutma sağlayacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor. Henüz çalışmaları bitmeyen kart hakkında şu an için daha fazla bilgi bulunmuyor ancak piyasaya çıkması halinde üst seviyede ekran kartı arenasında GTX 680’nin üç yollu SLI kurulumları kolaylaşacak ve anakart üzerindeki PCI Express slotlarının arasındaki mesafesine takılmadan performans tutkunları daha rahat bir şekilde GeForce GTX 680 SLI kurulumları yapabilecekler.

donanimhaberler.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme