Galaxy Durdu!

Teknoloji Firmaları
Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Almanya’daki IFA Electronic Show’da Samsung’un tablet bilgisayarı Galaxy Tab’ın henüz satışa çıkmayan modeli 7.7, vitrinden ç...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Almanya’daki IFA Electronic Show’da Samsung’un tablet bilgisayarı Galaxy Tab’ın henüz satışa çıkmayan modeli 7.7, vitrinden çıkarıldı.
Bunun sebebi ise bir Alman mahkemesi tarafından çıkarılan önleyici bir mahkeme emri. Bu emre göre Galaxy Tab 7.7’nin Almanya’da satışı tedbir amaçlı yasaklanmış durumda.
Kararın ardından Samsung da "Henüz ürün satışa çıkmasa da mahkeme kararına saygılıyız" diyerek fuarda gerçekleştirdiği promosyonu durdurdu.

GALAXY SAVAŞLARI!
Apple, Samsung’un 7 inçlik tabletinde (Galaxy Tab), Apple’ın ilk tableti iPad’den esinlendiğini, hatta akıllı telefon konusunda da Apple’ı model alan Güney Koreli üretici, çok satan Android’li akıllı telefonu Galaxy S  ile Google için tasarladığı Nexus S’te de  iPhone 3G ve 3G S modellerinden ilham aldığını iddia ediyor.

Apple, mahkemeye taşıdığı bu iddialara yönelik iddianamesinde Samsung’u iOS’in mobil arayüzünü çalmakla da suçluyor.

Böylece Samsung, Avustralya’da Galaxy 10.1’in ithalatına tedbir getirilmesinin ardından bir darbe de Almanya’da yemiş oldu.

Haber Türk

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme