Fujifilm’den toza ve suya dayanıklı objektif

Teknoloji Firmaları
Fujifilm X serisi fotoğraf makineleri, yeni bir objektif ile taçlandırıldı. Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR, değiştirilebilir profesyonel objektifler serisine ekl...
EMOJİLE

Fujifilm X serisi fotoğraf makineleri, yeni bir objektif ile taçlandırıldı. Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR, değiştirilebilir profesyonel objektifler serisine ekleniyor. 

Yeni XF 18-135mm objektif, farklı çekim koşulları için elverişli imkanlar sunuyor. Manzara ve mimari çekimlerin tercihi olan mükemmel perspektif algılaması ile geniş açılı çekimlerin doğallığını yansıtıyor. Yeni objektif, özel olarak kaplanarak toza ve suya karşı dayanıklı hale getirilmesiyle de dikkat çekiyor. XF18-135mm, doğal ortamda oluşabilen ani hava değişikliklerine, yağmur, toz veya su sıçramalarına karşı 20 farklı kısmından mühürlendi. 

Optik kaydırma (zoom) hissini iyileştirmek için gövdesinin tabanına bir vantilatör yerleştirilen XF18-135mm, toz parçalarının ve rutubetin içine girmesini önlüyor. Toza ve suya karşı dayanıklı olan Fujifilm X-T1 ve yatay kulp VG-XT1 ile uyumlu olacak biçimde tasarlanan objektif, 27mm geniş açı ile 206mm dar açı (tele) aralığındaki çok geniş bir alanı kapsayan, dünyanın en gelişmiş 5-stop görüntü sabitleme teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

Teknik özellikler

– Fujifilm X-T1 ile birleştirildiğinde makine ve objektifin toplam ağırlığı sadece 930 gram. 

– Kolay taşınan ve suya dayanıklı bu takım, fotoğrafçıya iyileştirilmiş esneklik ve daha geniş fotoğraf fırsatları sunuyor. 

-Temmuz ayında Türkiye’de piyasaya sürülecek olan objektifin satış fiyatının, Fujifilm Türkiye’nin resmi internet satış mağazası www.fujifilmshop.com adresinden önümüzdeki günlerde duyurulması planlanıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme