Facebook’un açığını bulan gence 12 bin dolar ödül

Teknoloji Firmaları
Gökay Gündoğan, Facebook’un 10 tane güvenlik açığını bularak hem 12 bin doların sahibi oldu, hem de ismini Facebook 2013 ve 2014 Teşekkür Listesi’ne yazdırdı. Stuff’un haberine göre Gündoğa...
EMOJİLE

Gökay Gündoğan, Facebook’un 10 tane güvenlik açığını bularak hem 12 bin doların sahibi oldu, hem de ismini Facebook 2013 ve 2014 Teşekkür Listesi’ne yazdırdı.

Stuff’un haberine göre Gündoğan, “Facebook’ta güvenlik açıklarını raporlayabileceğiniz bir bölüm oluşturmuşlar. Ben de oraya, istenilen kişinin gönderisini silebilme güvenlik açığını raporladım. Daha sonra açığı onayladılar ve bana 3 bin dolar verdiler” dedi.

Gündoğan, daha sonraysa ortak arkadaşı olmadan, istenilen kişinin gönderisine yorum yapabildiği açıkla 4 bin 500 dolar, var olan gönderileri gizleyip bütün gönderileri kendi gönderileri yapabildiği açıkla da 1500 dolar ödül kazandı.

Diğerleri tarafından paylaşılan herhangi bir gönderiye görsel ekleyebildiği açıkla bin dolar ve son olarak bulduğu mantıksal hatayla da bin dolar daha kazanan Gündoğan, Twitter’da ise istediği kişinin bilgilerini alabildiği bir açık keşfetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme