Facebook’tan yeni düzenleme

Teknoloji Firmaları
Bir babanın hayatını kaybeden oğlu için “Anılarını Hatırla” videosunu görmek istediğine dair talebinden birkaç hafta sonra yapılan bu değişiklikle kullanıcıların profil sayfaları onlar öld...
EMOJİLE

Bir babanın hayatını kaybeden oğlu için “Anılarını Hatırla” videosunu görmek istediğine dair talebinden birkaç hafta sonra yapılan bu değişiklikle kullanıcıların profil sayfaları onlar öldükten sonra da görülebilir olarak kalmaya devam edecek. Ahaber’in haberine göre vefat eden kişinin tercih etmiş olduğu gizlilik ayarlarıyla uyumlu olarak, kişinin profil sayfasının “anıtlaştırılmış” bir halinin yakınları tarafından ziyaret edilebileceği belirtildi.

Bununla birlikte, Facebook yaptığı açıklamada kullanıma sundukları yeni bir sayfada bulunan formu dolduran kullanıcıların, Anılarını Hatırla videosunu oluşturma taleplerini vefat etmiş yakınları için de sunmalarını sağlıyor. Bu talebin yerine getirilmesi için vefat etmiş Facebook kullanıcısının hesabının anıtlaştırılmış olması gerekiyor. Hatırlayacağınız üzere Facebook’un 10. yılını kutlamak amacıyla sunulan bir özellikle, otomatik olarak tüm Facebook kullanıcıları için bir dakikalık bir Anılarını Hatırla videosu hazırlanıyordu.

Yapılan bu değişiklikle, hayatını kaybeden Facebook kullanıcılarının profillerinin gizlilik ayarlarına uygun bir biçimde hazırlanan anıtlaştırılmış hali artık sadece bu kişinin arkadaşları tarafından değil herkes tarafından görülebilecek. Facebook böylece hem vefat eden kullanıcının gizlilik tercihlerine bağlı kalmaya devam ediyor hem de onun yakınları tarafından hatırlanmasını sağlamaya çalışıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme