Facebook’ta ücretsiz konuşma dönemi

Teknoloji Firmaları
Facebook, WhatsApp ve Oculus Rift‘i satın alma, web arayüzünü değiştirme ve drone filosu kurma girişimlerinin ardından, şimdi de Facebook Messenger’a arama özelliği ekledi. Stuff.com’un haberine...
EMOJİLE

Facebook, WhatsApp ve Oculus Rift‘i satın alma, web arayüzünü değiştirme ve drone filosu kurma girişimlerinin ardından, şimdi de Facebook Messenger’a arama özelliği ekledi.

Stuff.com’un haberine göre, Kanada ve ABD’den sonra ülkemizde de kullanıma sokulan yenilik, iOS, Android ve Windows Phone ile çalışan telefon ve tablet kullanan Facebook arkadaşlarınızla ücretsiz sesli görüşmeler yapmanıza olanak tanıyor. Bu özelliğin Facebook Messenger’dan ziyade WhatsApp’e gelmesi bekleniyordu.

Sesli arama özelliği, direkt Facebook üzerinden ‘Mesajlar’ ya da Facebook Messenger’daki ücretsiz arama (free call) sekmesinden kullanılabiliyor.

3G DESTEĞİ YOK

Stuff ekibi olarak hemen Facebook Messenger üzerinden birbirimizi aradık ve yeni özelliği denedik. İlk dikkatimizi çeken, seslerin çok temiz olmasıydı. Telefon görüşmesinden daha farklı bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz. Gözümüze çarpan tek dezavantaj ise görüşmeler esnasında kendi seslerimizi de yoğun bir biçimde duymamızdı. Görüşmeler yalnızca Wi-Fi bağlantısı ile yapılabiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme