Facebook’ta sahte haber dalgası bitiyor!

Teknoloji Firmaları
Facebook, sahte haberlerden kurtulmak üzere yeni hayata geçirdiği işlevle, gerçekliğinden şüphe duyduğu haberleri ‘ihtilaflı’ olarak işaretleyecek. Facebook’un yardım merkezine göre ...
EMOJİLE

Facebook, sahte haberlerden kurtulmak üzere yeni hayata geçirdiği işlevle, gerçekliğinden şüphe duyduğu haberleri ‘ihtilaflı’ olarak işaretleyecek.

Facebook’un yardım merkezine göre kullanıcılar tarafından sahte olarak işaretlenen yazılar, bağımsız, üçüncü partiler tarafından kontrol edilebilecek. Böylece ABD’de seçim öncesi ortaya çıkan sahte haber dalgası, son bulmuş olacak.

Haberlerin doğruluğunu kontrol eden taraflar haberin sahte olduğunu düşünüyorlarsa, bağlantı ‘ihtilaflı’ (disputed) olarak işaretlenecek. Haberin neden sahte olduğunu görmek için bağlantının altındaki noktalara dokunup ‘About Disputed Stories’ üzerine tıklayabilecek veya direkt olarak bağımsız kontrolü yapan web sitesine gidebileceksiniz.

Belirli bir haberi sahte olarak rapor etmek için gönderinin yanındaki oka tıklamanız ve ‘Gönderiyi bildir’ bağlantısına tıklamanız, ardından ‘Bu sahte bir haberdir’ seçeneğine tıklamanız, son olarak ‘Bu gönderiyi sahte bir haber olarak işaretle’ üzerine tıklamanız gerekecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme