Facebook Zuckerberg’i Sildi!

Teknoloji Firmaları
Indianapolis’ten iflas avukatı Mark S. Zuckerberg Facebook’tan atıldı. Sebep ise Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’i taklit etmek isteyen biri sanılması. Sosyal paylaşı...
EMOJİLE

Indianapolis’ten iflas avukatı Mark S. Zuckerberg Facebook’tan atıldı. Sebep ise Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’i taklit etmek isteyen biri sanılması. Sosyal paylaşım sitesinin yöneticileri durumu anladı ve meşhur olmayan Zuckerberg’in hesabını açmaya başladı.

Ama 49 yaşındaki iflas avukatı Zuckerberg’in sıkıntıları da bitmedi. Adına inanmayanlara yönelik avukat Zuckerber "Iammarkzuckerberg.com" isimli bir site açtı. Kendi avukatlık firmasının reklamını da içeren sitede şunlar yazıyor; "2004’te Google’a Mark Zuckerberg yazsaydınız, beni bulurdunuz. Başka kimseyi değil, Mark S. Zuckerberg iflas avukatı. İki yıl sonra aynı kelimeleri Google’da arattığınızda ise benimle ilgili bir sonuç bulamıyordunuz. Yani artık benim adım, benim değil."

Avukat Zuckerberg röportajlarında Facebook’tan hiç hoşlanmadığını da dile getiriyor. Özellikle insanların onu telefonla arayıp Facebook hakkında sorular sorduğunu ve teknik destek istediklerini düşünürsek bu hiç de şaşılacak bir şey değil. Ancak avukat Zuckerberg avukatlık firmasının aramalarda en üst sıralarda olduğunu söylüyor; "Size şunu söyleyeyim; "Mark Zuckerberg iflas" kelimelerinin arama sonuçlarında, gerçek Mark Zuckerberg bir röportajında "iflas" diyene kadar en üstte ben çıkacağım."

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme