Facebook tahtını kaptırıyor mu?

Teknoloji Firmaları
Futures Company araştırma şirketinin 4.014 gencin katılımıyla gerçekleştirdiği anket, Facebook’un ‘eğlence’ sorununu çözmekte hala çok başarılı olmadığını gösterdi. Şirketin Temmuz ayında ABD’li gençl...
EMOJİLE

Futures Company araştırma şirketinin 4.014 gencin katılımıyla gerçekleştirdiği anket, Facebook’un ‘eğlence’ sorununu çözmekte hala çok başarılı olmadığını gösterdi.

Şirketin Temmuz ayında ABD’li gençler üzerinde yaptığı araştırmada, 12-15 yaş grubu gençlerin yüzde 41.6’sı Facebook’un en sevdiği sosyal ağ olduğunu belirtmişti. Bu oran, 13-18 yaş grubu için yüzde 48 olarak belirmişti.

Araştırmada, gençlerin en beğendiği sosyal ağın artık YouTube olduğu belirtildi. Henüz yayımlanmayan TRU Youth Monitor adlı raporda, gençlerin yarısı YouTube’un, yüzde 45.2’si ise Facebook’un en beğendikleri sayfa olduğunu belirtti.

Mashable sitesinin haberine göre, sıralamanın geri kalanı ise şu şekilde: Amazon (27.8%), Google (25%), Twitter (19.5%), Yahoo (12.1%), eBay (10.7%) ve  Tumblr (12.3%).

20 YAŞ ÜSTÜ FACEBOOK’U SEVİYOR

Facebook, her ne kadar 20 yaş altı gençler üzerindeki etkisini biraz kaybetse de, 20 yaş üstü için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. 20’li yaşlardaki gençlerin yüzde 55’i Facebook en çok ziyaret ettiği sayfa olarak belirtirken, Twitter, 12-29 yaş grubunun yüzde 16.5’i tarafından ilk tercih olarak belirtildi.

Futures Co.’dan Rob Callender, raporda, “Facebook’un bazı zayıflıkları olduğu ortada, ancak 12-29 yaş grubu için hala ilk tercih olmayı sürdürüyor. Sosyal ağın en büyük kazandı 20’li yaşlardaki kullanıcılar” dedi.

 

NTV

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur