Facebook İle Google Savaşı Kızıştı!

Teknoloji Firmaları
Facebook, Google’ın sosyal ağı Google+ ortaya çıktığından beri bazı yeni özellikleri hizmete ekliyor. Sosyal dev, bunun Google+ ile ilgisi olmadığını söylese de yeniliklerin zamanlaması, bunları...
EMOJİLE

Facebook, Google’ın sosyal ağı Google+ ortaya çıktığından beri bazı yeni özellikleri hizmete ekliyor. Sosyal dev, bunun Google+ ile ilgisi olmadığını söylese de yeniliklerin zamanlaması, bunların Google+’ı zor durumda bırakmak için olma ihtimalini akla getiriyor. Bu yazımızda Facebook’un Google+’ı kenara sıkıştırabileceği 3 özelliği sizlerle paylaşacağız.

Sadece istediğiniz kişlerle paylaşma: Google+’ın sunduğu özellikler, paylaşımlarınızı sadece istediğiniz kişilerle yapmanızı oldukça kolay bir hale getiriyordu. Bunun üzerine Facebook da Google+’dakine benzer bir yol geliştirdi. Artık bir şeyler paylaşırken durum güncelleme kutucuğundan kimlere görüneceğini seçebiliyorsunuz.

Profilinizi bir başkasının gözünden görme: Bu işlev yakın zamanda dek Facebook’un ayarlarında gizleniyordu. Ancak şimdi profil sayfanızda sağ üstte bulunan düğme ile hemen erişmeniz mümkün. Özellik, profilinizin belirli bir arkadaşınıza nasıl göründüğünü size gösteriyor. Bunun yanında profilinizin herkese nasıl göründüğünü de görmeniz mümkün.

Fotoğrafları ve etiketleri onaylama: Haberiniz olmadan size ait fotoğrafların yayınlanmasını ve etiketlenmesini istemiyorsanız, bu yeni özellik sayesinde resimler duvarınızda görünmeden önce onları onaylayabilir veya reddedebilirsiniz.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme