Facebook Hacker Kupası Bitti

Teknoloji Firmaları
Facebook, Google, Microsoft gibi yazılım geliştiriciler zaman zaman düzenledikleri etkinliklerle hacker’ları yarıştırır. Ürünlerindeki güvenlik açıklarının bulunması karşılığında iş, prestij ve ...
EMOJİLE

Facebook, Google, Microsoft gibi yazılım geliştiriciler zaman zaman düzenledikleri etkinliklerle hacker’ları yarıştırır. Ürünlerindeki güvenlik açıklarının bulunması karşılığında iş, prestij ve nakit para vaat edilen hacker’lar da sağda solda "Facebook’u hack’ledim" diye hava atmaktansa somut bir kazanım elde eder, her iki taraf da mutlu bir şekilde yollarına devam eder. Buna son örnek Facebook’un dün sona eren Hacker Kupası oldu.

Kendilerine verilen 3 farklı problemi en hızlı ve doğru şekilde çözmesi istenen hacker’lar arasında 3 problemi de çözebilen çıkmadı. Yaklaşık 3 saat süren organizasyonda 1 saat 4 dakikada bir problemi çözen Rus Hacker Roman Andreev şampiyon olarak 5 bin dolar kazandı. 1 dakika farkla ikinci sırada Çek asıllı olduğu isminden belli olan ABD’li Tomek Czajka yer aldı. Üçüncü sırada ise 1 saat 44 dakika ile Çinli Tiancheng Lou yer aldı. Organizasyonu geleneksel hale getiren Facebook seneye de Hacker Kupası düzenleyecek.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme