Facebook canlı yayın yapacak

Teknoloji Firmaları
Son ayların popüler trendi olan sosyal medya üzerinden canlı yayın özelliği Facebook’a da geldi. Firma yaptığı açıklama ile Mentions isimli servisine canlı yayın özelliği getirildiğini ifade ett...
EMOJİLE

Son ayların popüler trendi olan sosyal medya üzerinden canlı yayın özelliği Facebook’a da geldi. Firma yaptığı açıklama ile Mentions isimli servisine canlı yayın özelliği getirildiğini ifade etti. 

Bu özellik şimdilik sadece ünlü kişiler tarafından kullanılabilecek ve herkese açık olmayacak. Yeni özellik yardımı ile ünlüler hayranları ve sevenleriyle Facebook üzerinden de canlı yayın yapabilecek. Ayrıca isteyen kullanıcılar videoların altına yorum yazarak etkileşime girebilecekler. 

Live özelliğini ilk kullanan ünlüler arasında Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Jamie Oliver ve Martha Stewart gibi isimler bulunuyor. Facebook, Live servisinin herkese açılıp açılmayacağı ya da açılırsa ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı. 

Canlı yayın popüler oldu

Aljazeera’nin haberine göre son aylarda sosyal medya araçları üzerinden canlı yayın yapmak popüler bir trend haline geldi. Twitter üzerinden canlı yayın yapma uygulamaları Periscope ve Meerkat bu alanda ilk akla gelen uygulamalar. Facebook da canlı yayın hizmeti sunarak bu alandaki rekabete dahil oluyor.   

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur