Esfane oyun Mario iOS ve Android’de

Teknoloji Firmaları
Firmanın güncel oyun ve eğlence cihazlarından olan Wii U beklentilerin biraz altında kalınca, maddi anlamda da kayıplar yaşandı. Bu gibi durumlarda birçok firma yeni projeler üzerine kafa yorar, işte ...
EMOJİLE

Firmanın güncel oyun ve eğlence cihazlarından olan Wii U beklentilerin biraz altında kalınca, maddi anlamda da kayıplar yaşandı. Bu gibi durumlarda birçok firma yeni projeler üzerine kafa yorar, işte Nintendo da bu bağlamda akıllı mobil cihazlar için oyunlar geliştirmeye başlayabilir.

Uzmanabi.com’un haberine göre, bir basın toplantısında konuşan Nintendo Başkanı Satoru Iwata, yeni iş modelleri düşündüklerini belirterek, akıllı mobil cihazların giderek geliştiğini ve bu sebeple de doğal olarak bu platformların oyun ve oyuncular için nasıl kullanılabileceği üzerine çalıştıklarını bildirdi ve bunun kolay bir iş olmadığını da ekledi.

Daha önce yapılan haberlerde, Nintendo’nun eğitim amaçlı olarak üretilmesi planlanan bir Android tablet projesi olabileceğinden söz edilmişti.

Bakalım Super Mario ve arkadaşlarını Android ve iOS gibi platformlarda görebilecek miyiz? Zira birçok büyük oyun firması, yıllardır mobil platformlara oyunlar geliştirerek milyonlarca dolar gelir elde ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme