Engelli Çocuklara Cep Telefonu

Teknoloji Firmaları
Japonya’daki en büyük internet ve cep telefonu hizmetleri sağlayıcısı Softbank, cep telefonunu zihinsel engelli çocukların okulda yardımcısı yapmak için geniş çaplı araştırma programı başlattı. ...
EMOJİLE

Japonya’daki en büyük internet ve cep telefonu hizmetleri sağlayıcısı Softbank, cep telefonunu zihinsel engelli çocukların okulda yardımcısı yapmak için geniş çaplı araştırma programı başlattı.

Softbank, Tokyo Üniversitesi ile beraber başlatılan araştırmalarla başta iletişim, kendini ifade etme, okuma yazma, yerini bulma sorunu olan engelli çocuklara destek vermek amacıyla cep telefonunun yararına ilişkin birçok somut örnek sunacağını açıkladı.

Grup, yaptığı açıklamada, "Cep telefonunun hayatları iyileştirmek ve okuldaki başarılarını artırmak için etkili olabileceğini göstererek bu çocukların topluma daha fazla dahil edilmesini istediklerini" belirtti.

Softbank, bundan böyle, Japon alfabesindeki harfleri bilen ancak yazmakta zorlanan bir çocuğun cep telefonunu kullanarak derste not alabileceği, kendini sözle ifade edemeyen bir çocuğun da görüntü ya da fotoğraflarla muhataplarına istediği bilgiyi iletilebileceği örneklerini verdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme