Dünyayı değiştirecek 6 teknoloji

Teknoloji Firmaları
1- Bulut Bilişim: Bulut tabanlı hizmetler henüz emekleme safhasında ama analistleri, belli başlı ticari ürünlerin iletişimine bulut bilişim üzerinden erişim sağlamanın şirketlere para ve kaynak açısın...
EMOJİLE

1- Bulut Bilişim: Bulut tabanlı hizmetler henüz emekleme safhasında ama analistleri, belli başlı ticari ürünlerin iletişimine bulut bilişim üzerinden erişim sağlamanın şirketlere para ve kaynak açısından tasarruf sağlayabileceğini belirtiyor. Ancak yine analistlerlere göre bire bir konferans, sohbet, görüntü ve kurumsal sosyal yazılım da dahil olmak üzere tam bir iletişim setinin sunulması kolay olmayacak.

2-Video konferans: 30 yıldır hep gündemde olan video konferans, maliyeti yüzünden beklendiği kadar ileri gidemedi. Ancak yeni sistemlerin sadece masaüstü bilgisayar ile video konferans yapabilmesi konuyu ileri taşıdı. HD teknolojisi video konferansı için yeterince yüksek kalite sağlıyor ve pratik hayatta kullanılmasını olanaklı kılıyor.

3-Mobilite: Hızla artan mobil çalışanlar için akıllı telefon, tablet gibi her kategoriden cihazın temin edilmesi büyük önem taşıyor. İlgili şirketin gereken yazılım ve donanıma sahip olması, kimlik kontrolü, uygulama ve ağ trafiği açısından da önemli. Ayrıca çalışanın işten ayrılması halinde veri erişiminin kontrol ve güvenliğinin sağlanması şirketler açısından bir seçenek olacak.

4-Sosyal medya: Yapılan araştırma kapsamında, ankete katılanların yaklaşık yarısı şirket bünyesinde sosyal medyanın kullanıldığını, yüzde 41’i ise kişisel olarak kullandığını belirtiyor. Katılımcılar sosyal medyanın değer taşıdığını ifade ederek, yüzde 24’ü bunun nedeninin müşteri hizmetlerinin geliştirilmesi, yüzde 20’si coğrafi olarak dağılan takımlar arasında işbirliği ve verimliliğin artması şeklinde değerlendiriyor.

5-Herkesin kullandığı teknolojiyi kullanmak: Tüketici teknolojisini işyerinde kullanmak için üç temel alan var: Bunlardan ilki akıllı telefon ve tabletler. İkincisi ise Skype ve tüketici iletişimine yönelik diğer hizmetleri kapsıyor. Sosyal medya, BT’nin tüketiciye uyarlanması trendinin üçüncü ayağını oluşturuyor.

6-Birlikte çalışabilirlik: BT yöneticileri, kurumsal iletişimi ileri noktalara taşımak için ağlar ve uygulamalar arasında birlikte çalışmayı sağlayabilen standartlara özel bir önem atfediyorlar. Ancak birlikte çalışabilirlik ve entegrasyon arasında farklar var. Konferans, ses ve gerçek zamanlı katılım sistemleri aracılığıyla idari departman uygulamaları verimli kılınıyor. Bu nedenle pazar yeniden şekillenecek.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme