Dünyanın En Küçük Android’i

Teknoloji Firmaları
Birkaç ay önce dünya lansmanı yapılan ancak henüz piyasada yer alamayan dünyanın en küçük android işlemcili bilgisayarı Cotton Candy (Pamuk Şeker) Barcelona’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Mobil ...
EMOJİLE

Birkaç ay önce dünya lansmanı yapılan ancak henüz piyasada yer alamayan dünyanın en küçük android işlemcili bilgisayarı Cotton Candy (Pamuk Şeker) Barcelona’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Mobil Kongresi’nde yeniden görücüye çıktı. Sadece 21 gram ağırlığında olan ve görünüşü bir USB belleği andıran dünyanın en küçük bilgisayarı, 1.2 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip.
 
Android 2.3 uyumlu olan ancak Android 4.0 güncellemesi de mevcut olan FXI Cotton Candy, USB 2.0 giriş ve HDMI 2.1 çıkış birimlerini debarındırıyor. Wi-fi ve Bluetooth özelliklerine de sahip olan Cotton Candy ayrıca yüksek kaliteli görüntüleri çözmeye de imkan sağlıyor.
 
Kullanımı için ise sadece bir ekran ve fareye ihtiyaç duyulan FXI Cotton Candy’nin önümüzdeki haftalarda 199 dolar (yaklaşık 350 TL) artı vergi fiyatıyla teknoloji raflarındaki yerini alacağı bildirildi.

Ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme