Daha önce hiç kavisli TV gördünüz mü?

Teknoloji Firmaları
Teknoloji dünyasının öncü markalarından LG, mobil dünyasında yaşattığı ilklere TV sektöründe de devam ediyor. LG Display bünyesinde hem IPS LCD hem de OLED panel üretimi noktasında sağlanan gelişmeler...
EMOJİLE

Teknoloji dünyasının öncü markalarından LG, mobil dünyasında yaşattığı ilklere TV sektöründe de devam ediyor. LG Display bünyesinde hem IPS LCD hem de OLED panel üretimi noktasında sağlanan gelişmeleri tüketiciyle buluşturmaya devam eden LG, yılın ilk günlerinde resmi duyurusunu gerçekleştirdiği 55-inç ekrana sahip kavisli ilk OLED TV’yi kısa süre önce Amerika’da ve Avrupa’nın önde gelen pazarlarında satışa sunmuştu.

Bu anlamda bir ilki gerçekleştiren LG, IFA Berlin Fuarı’ında da bir sürpriz gerçekleştirerek 77-inç büyüklüğe sahip 4K (Ultra HD) Kavisli OLED TV’yi ziyaretçilerin huzuruna çıkardı. Kavisli en büyük OLED TV unvanını eline geçiren LG 55EA9800 kod numaralı cihaz ile her açıdan en az görüntü kaybı ile bir seyir zevki sunuluyor. Bunlara OLED ekranların sunduğu doygun renk ve gerçekçi görüntüleme deneyimi de eklenince, LG’nin TV sektöründe büyük bir iş gerçekleştirdiğini belirtmektebilriz. 

TV’nin çıkış tarihi ve fiyatına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 55-inçlik kavisli OLED TV’yi 15 bin dolardan satışa sunan Güney Koreli üreticinin 77-inçlik Kavisli 4K OLED TV için belirleyeceği fiyatı kestirmek şu an için zor görünüyor. 

Teknolojioku

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme