Bulut Depolama Servisi Açıldı

Teknoloji Firmaları
Kategori: Android Uygulamalar ve Oyunlar, Genel Haberler24 Nis 20120 Yorumadmin Google‘ın, bir süredir yayınlayacağını açıkladığımız ve DropBox, iCloud gibi sistemlere rakip olarak görülen onlin...
EMOJİLE

Kategori: Android Uygulamalar ve Oyunlar, Genel Haberler24 Nis 20120 Yorumadmin

Google‘ın, bir süredir yayınlayacağını açıkladığımız ve DropBox, iCloud gibi sistemlere rakip olarak görülen online bulut depolama hizmeti Google Drive resmi olarak açıldı.

Nerde olursanız olun dosyalarınıza erişebileceğiniz, yedeklerini saklayabileceğiniz Google Drive servisi; PC, MAC, Android ve kısa süre içinde de iPhone ve iPad’ler için hizmet verecek. 5GB ücretsiz depolama alanı sunan GDrive’dan belirli fiyatlar daha fazla alan satın alabiliyorsunuz…

Google Play Store üzerinde yayınlanan Google Drive uygulaması ile veya drive.google.com adresinden; GDrive servisini Google hesabınızla giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Drive ve Google Drive Android Uygulaması ile Yapabildikleriniz:

Dosyalarınıza istediğiniz yerden erişebilme ve dosyalarınızı tek bir yerde depolama
Yüklediğiniz dosyalar arasında anahtar kelimeler ile arama yapabilme (Dosyaların içinde yer alan kelimeler de dahil olmak üzere). Optik Karakter Tanıma adı verilen bu sistem oldukça kullanışlı.
Başkaları ile aynı anda, gerçek zamanlı olarak belgeler üzerinde çalışabilme imkanı
Google Drive Android uygulaması ile fotoğraflarınıza, belgelerinize ve videolarınıza kolaylıkla erişebilme
Android cihazınızdan direk olarak dosyalarınızı upload edebilme
İstediğiniz dosyanızı kişi listenizdekilerle paylaşabilme

Dosyalarınızdan belirlediklerinize çevrimdışı olarak ulaşabilme özelliği sayesinde internet bağlantınız olmasa bile dosyalarınıza erişebilme.

Zengin metin düzenleme araçları ile Google Drive üzerinde belge oluşturma ve düzenleme
Belgeleriniz üzerinde hızlı değişiklikler yapabilme ve PDF gibi dökümanlarınızı görüntüleme
Çıktısı alınmış olan resmin fotoğrafını çekip, Google Docs formatına çevirebilme
Android 3.0+ üstü tabletler için geliştirilmiş arayüz.

5GB ücretsiz alan ile başladığınız Google Drive depolama alanınızı isterseniz artırabiliyorsunuz. 25GB için aylık 2.49$, 100GB için aylık 5$, 1TB alan için ise aylık 50$ ücret ödemeniz gerekiyor. Depolama alanınızı 25GB ve üstü yaptığınızda; Gmail hesabınız da otomatik olarak 25GB alana sahip oluyor.

Google Docs‘un geliştirilmiş versiyonu olarak yayınlanan Google Drive Android uygulamasını Google Play Store üzerinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ayrıca, Google Drive’ın resmi masaüstü sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Not: Eğer sayfaya girdiğinizde; “Google Drive is not ready yet” uyarısı alıyorsanız “Notify Me” yaparak hesabınız için kısa süre içinde kullanılabilir olduğunda erişebilirsiniz.

androidhaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme