Bu Kez Osmanlı’da Olacak!..

Teknoloji Firmaları
Assassin’s Creed Revelations yapımcıları, serinin hayranlarıyla oyun oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan Facebook yarışmasında bir şifre daha çözüldü ve yeni AC oyunu için ...
EMOJİLE

Assassin’s Creed Revelations yapımcıları, serinin hayranlarıyla oyun oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan Facebook yarışmasında bir şifre daha çözüldü ve yeni AC oyunu için ipucu verildi. Ancak bu ipucu öyle sıradan bir bilgi değil.

Cumartesi günü sızdırılan videoda geçen tarihleri araştıran oyuncular bu bilgilerin Osmanlı İmparatorluğu’ndaki önemli olayları işaret ettiğini fark etmişti. Ancak kısa süre önce yayınlanan yeni videoda oyunun ana karakterinin Altair olduğu duyuruldu.

Yeni Oyun İçin Osmanlı İşaret Edildi

Ubisoft yapımcıları bugün yayınladıkları yeni videoyla ise tüm oyuncuları ters köşeye yatırdı. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre,  videoda açık şekilde Ayasofya Camii ve Osmanlı tuğrası yer alıyor. Yeni Assassin’s Creed oyunun Osmanlı döneminde ve İstanbul’da geçeceği bu videoayla birlikte doğrulanmış oldu.

Tüm bu iyi haberlere karşın, iki video arasında ilginç bir çelişki var. Altair, Osmanlı Devleti kurulmadan yaklaşık 100 yıl önce yaşayıp maceralara atıldı.

Eğer Ubisoft yapımcıları tarihi bir hata yapmıyorsa, ya yeni suikastçı karakter Altair ile isim benzerliğine sahip olacak ya da oyun farklı farklı zaman dilimlerinde geçecek.

Daha önce Roma, Venedik ve Kudüs gibi ünlü şehirleri konu alan oyun bu sefer Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’unda maceralar sunacak.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme