Bu Dolmakalem 60 Bin TL!

Teknoloji Firmaları
1453 İstanbul’un Fethi temalı üç farklı koleksiyonda üretilen ve satışa sunulduğu gün 20 adet ayırtılan dolmakalemlerin en ucuzu 2 bin 700, en pahalısı 26 bin Euro. En üst modelde sadece 5 adet ...
EMOJİLE

1453 İstanbul’un Fethi temalı üç farklı koleksiyonda üretilen ve satışa sunulduğu gün 20 adet ayırtılan dolmakalemlerin en ucuzu 2 bin 700, en pahalısı 26 bin Euro. En üst modelde sadece 5 adet üretim yapıldı 26 bin Euro

Dünyaca ünlü lüks saat ve kalem markalarını müşterileri ile buluşturan Art Gioia ile ünlü İtalyan kalem üreticisi OMAS, “1453, İstanbul’un Fethi” adını verdiği kalem serisinde üç farklı kategoride kalem üretti. Geleneksel el işçiliğiyle modern teknolojiyi birleştiren kalem serisinde İstanbul’un fethinde önemli rolü olan Osmanlı topundan esinlenildi. 1453 temasıyla oluşturulan üç koleksiyonun ilkinde fetih yılına ithafen 1453 adet üretim yapıldı.

Toplam 1000 tane üretilen pistonlu dolmakalemler 2 bin 700 Euro, roller ball olarak tasarlanan 453 adeti ise 2 bin 500 Euro olarak fiyatlandırıldı. İkinci koleksiyon İstanbul’un fethedildiği güne ithafen 29 adet, pembe altından ve gövdeleri siyah mineyle bezenerek üretildi. 20 pistonlu dolmakalem 19 bin Euro, 9 roller ball ise 18 bin Euro olarak fiyatlandırıldı. Üçüncü ve en üst model ise fetih ayına ithafen sadece 5 adet üretildi. Gövdesi kızıl mineli olan ve sadece pistonlu dolmakalem olarak üretilen serideki bu modelin fiyatı ise 26 bin Euro. Bu kalemler Türkiye’de sadece Arte Gioia’nın Akmerkez ve İstinye Park butiklerinde satışa sunuldu. Kalemler satışa sunulduğu ilk günde 20 kişi tarafından sipariş edildi.

DOKÜMAN TOPLADIM
İtalya’nın Bolonya şehrinde 85 yıldır kalem üretimi yapan OMAS’ın tasarımcısı Flaminia Angelone, İstanbul’un Fethi’ni yansıtabilmek için çok sayıda tarihi belge, görüntü ve röprodüksiyonu inceledi. En çok Osmanlı topundan etkilendi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme