Bozulan Cihazların Tamir Süresi 20 İş Gününe İndi

Teknoloji Firmaları
Tüketiciyi Koruma Derneği Karaman Şubesi Başkanı Musa Akkafa, garanti süresi içerisinde bozulan cihazların tamir süresinin 20 iş gününe indirildiğini bildirdi. Akkafa, yaptığı yazılı açıklamada, Türki...
EMOJİLE

Tüketiciyi Koruma Derneği Karaman Şubesi Başkanı Musa Akkafa, garanti süresi içerisinde bozulan cihazların tamir süresinin 20 iş gününe indirildiğini bildirdi.

Akkafa, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde satılan ürünlerin resmi garanti sürelerinin 2 yıl olarak devam ettiğini belirtti.

Garanti kapsamında arızalanan ürünlerin tamir edilmesi için gereken en fazla süre 20 iş gününe düşürüldüğünü ifade eden Akkafa, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Yönetmeliğin eski haline göre 30 iş günü olan garanti kapsamındaki tamir süresi 20 iş gününe (binek otomobil, kamyonet ve traktörler hariç) indirilmiş ve cumartesi günü de iş günü olarak addedilmiştir. Aynı zamanda yönetmeliğin ilk haline göre 15 iş günü içerisinde tamir edilemeyen ürün için tüketicinin kullanımına geçici olarak aynı veya daha üst özellikli ürünün tahsis edilmesi gerekmekte iken, yönetmeliğin yeni maddesine göre bu süre 10 iş gününe kadar indirilmiştir. Yönetmelik düzenlemesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da; ürün faturasının garanti belgesi yerine geçmeyeceğidir. Yönetmelik 25 Mayıs 2011 tarihinden itibaren yeni durumu ile yürürlüğe girecektir. "

Haberler.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme