Bitcoin App Store’a geri döndü

Teknoloji Firmaları
Üzerinde en çok konuşulan sanal para Bitcoin, kullanım alanlarını yaygınlaştırıyor. Bunlardan biri de Apple’ın uygulama mağazası App Store. Kısa bir süre önce kullanıcı kılavuzunda sanal para bi...
EMOJİLE

Üzerinde en çok konuşulan sanal para Bitcoin, kullanım alanlarını yaygınlaştırıyor. Bunlardan biri de Apple’ın uygulama mağazası App Store.

Kısa bir süre önce kullanıcı kılavuzunda sanal para birimlerini ödeme aracı olarak kabul edeceğini açıklayan Apple’ın bu hamlesine karşılık çeşitli uygulamalar App Store’a konulmuştu. Uygulamaların eksiklikleri olduğunu ve kendi kurallarına uymadığını belirten Apple bu uygulamaları kaldırmıştı.

Coin Pocket ve CoinJar gibi sanal para merkezli uygulamalar gerekli şartları yerine getirdikten sonra App Store’daki yerlerini aldılar. Tekrar kullanıma sunulan uygulamalar kullanıcılar tarafından iOS işletim sistemli cihazlarına yüklenebiliyor.

Apple, Bitcoin’i resmi olarak kabul edeceğini açıklamış olsa da henüz bu ya da diğer sanal para ile ile alışveriş yapmaya izin vermiyor. Böyle bir adımın atılması Bitcoin için önemli bir açılım olacak.

Sanal alemin sanal parası

İnternet ortamında kullanılan Bitcoin, benzerleri arasında en popüler olan sanal para birimlerinden. Dünya çapında birçok işletmenin kabul ettiği bu para birimi özellikle online ortamlardaki alışverişlerde tercih ediliyor. Birçok merkez bankasının ‘güvenli bulmadığı’ sanal para biriminin zaman zaman kara para aklama ve uyuşturucu gibi yasadışı işlerde de kullanıldığı iddia ediliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur