Bill Gates İçin Şok Sözler!

Teknoloji Firmaları
Bill Gates’in sert bir patron olduğu, hatalı kodları affetmediği biliniyor. Microsoft kurucularından Paul Allen ise, yayınlayacağı kitabında Gates’in teknik bir dahi olduğunu ancak kendisi...
EMOJİLE

Bill Gates’in sert bir patron olduğu, hatalı kodları affetmediği biliniyor. Microsoft kurucularından Paul Allen ise, yayınlayacağı kitabında Gates’in teknik bir dahi olduğunu ancak kendisinin paylarını acımasızca azaltmaya çalıştığından bahsediyor.

Orijinal BASIC kodunun satışından Gates yüzde 60 gelir elde ederken Allen yüzde 40 gelir elde ediyordu. Oran büyük satış rakamlarının sonrasında Allen’ın da rızasıyla 64-36 olarak değiştirildi. Allen 1982’de kanser teşhisi konulduğunda, Gates ve şirketin şu anki CEO’su Steve Ballmer’ın, Allen’ın son zamanlarda şirkete katkısının az olduğuna ve senet bölüştürmelerinin değiştirilmesine dair konuşmalarına kulak misafiri oldu. Allen, ikilinin karşısına çıktığında geri adım attıklarını söylüyor.

Allen, Microsoft’u 1983’de terkettiğinde Gates, Allen’ın senetlerini, hisse başına 5 dolara almaya çalıştı. Bu Allen’ın istediği ücretin yarısıydı. Ancak Allen, Microsoft paylarını korudu ve şu an 13.5 milyar dolarlık varlığıyla dünyanın en zengin kişilerinden.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme