Bilgisayar Üretmeye Devam

Teknoloji Firmaları
Şirketin görevden uzaklaştırılan eski CEO’su Leo Apotheker, HP’nin bilgisayar ve tablet üretmeyeceğini ayrıca WebOS departmanının da kapatıldığını duyurduğunda pek çok kişi şok olmuştu. Sh...
EMOJİLE

Şirketin görevden uzaklaştırılan eski CEO’su Leo Apotheker, HP’nin bilgisayar ve tablet üretmeyeceğini ayrıca WebOS departmanının da kapatıldığını duyurduğunda pek çok kişi şok olmuştu.

ShiftDelete.Net teknoloji sitesinde yer alan habere göre CEO koltuğuna oturan Meg Whitman, özellikle şirket hissedarlarından gelen yoğun baskı sonucu, beklenildiği gibi şirketin bilgisayar üretmeme kararından vazgeçtiğini duyurdu.

Tablet savaşları yeni başlıyor

WebOS ve TouchPad tabletlerin geleceği ile ilgili olarak ise belirsizlik sürüyor. Whitman’ın kişisel olarak HP’nin tablet işine dönmesinden yana olduğu biliniyor.

Şu an için WebOS işletim sisteminin ve TouchPad tabletlerin yeniden üretimi ile ilgili bir karar verilmemiş olsa da "Bu konuyu önümüzdeki aylarda karara bağlayacağız" diyen Meg Whitman, tablet işine geri dönüş için kapıyı açık bırakmış oldu.

ShiftDelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme