Bakandan GSM operatörlerine uyarı

Teknoloji Firmaları
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’da GSM operatörlerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Yıldırım , 4,5G’ye geçiş öncesinde GSM operatörlerini uyararak,...
EMOJİLE

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’da GSM operatörlerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Yıldırım , 4,5G’ye geçiş öncesinde GSM operatörlerini uyararak, ‘Reklamlarda birbirinizle yarış ediyorsunuz, ama durum öyle değil. Ana yollarda hala çekmeyen çok yer var’ dedi.

Yollarda gezerek denetleme yaptığını söyleyen Binali Yıldırım, “Para kazanın, ticaretinizi yapın ama vatandaşın memnuniyetini sağlamak gibi bir göreviniz var. Bu konuda daha fazla gayret bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

HGS ve OGS’ler hakkında

İstanbul Ticaret Odası’nda da ‘Karayolu Taşımacılığında Verimlilik’ konulu toplantıya katılan Binali Yıldırım, HGS ve OGS geçişleri ile ilgili yeni yasal düzenleme yapıldığını bildirdi.

Yıldırım şunları kaydetti:

‘Artık cezalar, uzak mesafelere göre değil, ne zaman olursa olsun, gittiği mesafe ile sınırlı olacak; bir. İkincisi geçer geçmez hemen SMS ile uyaracak, 12 gün süre verecek. Bu süre içinde öderse yine cezalı sayılmayacak. Bankalarla kredi kartlarıyla da geçiş yapılacak. 500 bin tane usulune uygunu olmayan HGS kuponu var. Yanlış yere yapıştırılmış, içindeki bilgiler tahrif olmuş, onları da geri alıyoruz, düzeltiyoruz.’

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur