Apple’ın Sonu Çok Yakın

Teknoloji Firmaları
Dünyaca ünlü oyun geliştiricileri Electronic Arts ve 3DO’un kurucusu olan ve 1980′li yıllarda Apple’da üst düzey yöneticilik görevi üstlenen Trip Hawkins, Apple hakkında son derece i...
EMOJİLE

Dünyaca ünlü oyun geliştiricileri Electronic Arts ve 3DO’un kurucusu olan ve 1980′li yıllarda Apple’da üst düzey yöneticilik görevi üstlenen Trip Hawkins, Apple hakkında son derece ilginç iddialarda bulundu.

1980′li yıllarda Apple’ın beyin takımı arasında yer alan, geçmişte Electronic Arts ve 3DO’yu kuran ve şimdi de başarılı oyun geliştiricisi Digital Chocolate’ın başında bulunan Trip Hawkins, Apple hakkında IGN’e ilginç iddialarda bulundu ve keskin ifadeler kullandı.

Hawkins, "Apple dokunun kendisine uymuyor ve dokuyu kendisine uyduruyor. HTML5 konusundaki tutumlarını beğendim. Şimdilik Flash önde olabilir ama HTMl5, özellikle tarayıcı oyun sektöründe, gelecekte  çığır açacak ve geniş kitlelere ulaşacak."

"Ne var ki Apple, imparatorluk gibi işliyor. Roma İmparatorluğu asla yıkılmayacağını sanıyordu ama işler öyle olmadı. Sorun olduğunda, Steve Jobs’a bel bağlıyorlar ama Jobs bir insan ve daima Apple’ın başında olmayacak. Jobs ayrıldığında Apple da onunla gidecek. Steve Jobs ayrıldığında duraklama dönemi yaşamışlar ve zor zamanlar geçirmişlerdi. Şimdi ise her şeyleriyle ona bağımlı gibiler. Steve’ın ne kadar iyi teğmenleri olursa olsun, onun boşluğunu doldurabilecek kapasitede değiller." ifadelerini kullandı.

Mynet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme