Apple’ın Son Kurbanı!

Teknoloji Firmaları
Bir akıllı telefonun nasıl yapıldığını kullanıcılara etkileşimli olarak anlatan mobil oyun "Phone Story" Apple’ın pek hoşuna gitmedi. Akıllı telefonların üretim aşamasını sert bir dill...
EMOJİLE

Bir akıllı telefonun nasıl yapıldığını kullanıcılara etkileşimli olarak anlatan mobil oyun "Phone Story" Apple’ın pek hoşuna gitmedi. Akıllı telefonların üretim aşamasını sert bir dille eleştiren oyuna ilk önce Kongo’da madenlerde başlıyor ve intiharlarla meşhur olan Foxconn fabrikasında devam ediyor. Oyun yalnızca üretimi değil akıllı telefon satışlarında oluşan sıraları da satış aşamasını oynatarak gösteriyor.

Oyunun yapımcı firması Molleindustria, Apple’ın şu nedenlerden dolayı uygulamayı kaldırdığını söylüyor; "Çocuk istismarını gösteren uygulamalar. Kaba ve aşırı sakıncalı içerik bulunduran uygulamalar. Bazı bağış organlarına yardım yapan uygulamalar bedava olmalıdır. Bağışlar Safari’deki bir internet sitesinden ya da SMS’le yapılmalıdır."

Molleindustria son iki maddeye karşı gelmediklerini savunurken, ilk iki madde için uygulamanın içeriğini biraz daha hafifletmeyi düşündüklerini söyledi.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme