“Apple’ın elektrikli aracı 2020’de yollarda”

Teknoloji Firmaları
Bir süredir elektrikle çalışacak araba üretmek için çalışmalar yürüttüğü iddia edilen Apple’ın bu projesi hakkında yeni iddialar var. Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ...
EMOJİLE

Bir süredir elektrikle çalışacak araba üretmek için çalışmalar yürüttüğü iddia edilen Apple’ın bu projesi hakkında yeni iddialar var.

Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD merkezli teknoloji devi, 200 kişilik bir ekibin üzerinde çalıştığı söz konusu aracı 2020’ye kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.

Apple’ın gizli tuttuğuna inanılan ‘Titan’ isimli projesi ilk olarak Wall Street Journal tarafından gündeme getirilmiş, şirketin elektrikli ve sürücüsüz bir araba geliştirmek için düğmeye bastığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili haberlerde bir minivan büyüklüğünde olması beklenen elektrikli araç projesine 16 yıl önce otomotiv devi Ford’dan ayrılıp Apple’a katılan Steve Zadesky’nin liderlik ettiği bilgisi paylaşılmıştı. 

NTV’ye göre Apple hakkındaki bu iddialar şimdiden Silikon Vadisi’ni hareketlendirmiş durumda. Önümüzdeki yıllarda büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen elektrikli ve sürücüsüz araç sektörü, pekçok dev şirketin de dikkatini çekmiş durumda.

Apple, iddia edildiği gibi bu sektöre adım atması durumunda dişli rakiplerle boy ölçüşmesi gerekecek. Benzer bir model üzerinde çalışan Tesla Motors Inc. ve General Motors Co’nun bu araçlarının 2017’de piyasaya sürülmesi, araçların ise 300 km menzile sahip olması bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme