Apple’dan Samsung’a ‘Taklit’ Suçlaması

Teknoloji Firmaları
iPhone ve iPad üreticisi Apple, ürünlerinin tasarımını taklit ettiği gerekçesiyle Samsung’a dava açtı. The Wall Street’in haberine göre Amerikalı firma, Samsung’un Galaxy serisi akıl...
EMOJİLE

iPhone ve iPad üreticisi Apple, ürünlerinin tasarımını taklit ettiği gerekçesiyle Samsung’a dava açtı.

The Wall Street’in haberine göre Amerikalı firma, Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarının tasarım, donanım ve arayüz özellikleri itibarıyla iPhone ve iPad’e ‘neredeyse tıpatıp’ benzediğini öne sürdü.

Apple’dan yapılan açıklamada "Bu tür bariz taklitçilik yanlıştır. Firmalar fikirlerimizi çaldığı zaman buna karşı durmalıyız" dedi.

Samsung temsilcisinin açıklamasıysa meydan okuma havasındaydı. Firma sözcüsü Kim Titus, "aktif şekilde bu yalan iddiaya cevap vereceğiz" ifadelerini kullandı. Titus, ürünlerdeki temel teknolojileri Samsung’un geliştirdiğini belirtti.

Apple, akıllı telefonlar için hemen hemen aynı gerekeçlerle Nokia ve HTC’ye de daah önce dava açmıştı. Dün dava konusunda mahkemeye bilirkişi raporu sunan ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu üyeleri, Nokia ve HTC’nin patent ihlali yapmadığını bildirdi.

Samsung’un Galaxy akıllı telefon ve tabletleri, uluslararası pazarda Apple’ın en ciddi rakibi konumunda.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme