Apple’dan perakendecilere: Samsung satma!

Teknoloji Firmaları
Apple, ‘krallığı’ kabul edilen ABD’de, rakibi Samsung’un ürünlerini sattırmamak için yasal yolların dışındaki yöntemlere de başvurmaya başladı. Apple ve Güney Kore’li ele...
EMOJİLE

Apple, ‘krallığı’ kabul edilen ABD’de, rakibi Samsung’un ürünlerini sattırmamak için yasal yolların dışındaki yöntemlere de başvurmaya başladı.

Apple ve Güney Kore’li elektronik devi arasında görmeye alışık olduğumuz patent davaları, ABD’de farklı bir boyut kazanıyor. FOSS Patents şirketinin ele geçirdiği belgelere göre, Apple, ABD’deki önde gelen perakendecilere bir mektup yollayarak, Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu ve Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarının satışını yapmamalarını istedi.

Samsung, söz konusu mektubun Galaxy Nexus ve Tab 10.1’in satışını yasaklayan mahkeme kararı çıkmadan önce gönderildiğini belirtirken, metubun, "sadece Samsung cihazlarını değil, aynı zamanda Samsung’la işbirliği yapan firmaları da" kapsadığını öne sürdü.

The Verge sitesinde bir kopyası yayımlanan üç sayfalık belgede, "Samsung Galaxy Tab 10.1 ve benzeri tüm cihazların, ABD sınırları içinde ithal edilmesi, satışı için teklifte bulunulması ve satılması eylemlerinin en kısa zamanda durdurulması gerektiği" belirtiyor.

Samsung, söz konusu mektubun "tehdit içerikli" olduğunu ifade etti ve ABD’li perakendecilerin stoklarındaki ürünleri hiçbir müdahale olmadan satabilmeleri gerektiğini ifade etti.

The Verge, Apple’ın "uyarısına" rağmen birçok perakendecinin stoklarında Samsung ürünleri bulundurmaya devam ettiğini belirtti. Bunlardan bir tanesi olan Sam’s Club, hakkında geçici satış yasağı bulunan iki ütrün için mahkemeden çıkacak nihai karara kadar stoklarını koruyacaklarını belirtti.

ahaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme