Apple Sony’nin filmini yayınlamayı reddetti

Teknoloji Firmaları
      The Interview filminde James Franco ve Seth Rogen rol alıyor. Sony Pictures, uğradığı siber saldırının ardından gösterimini ilk önce iptal ettiği The Interview filmini bugün ABD&#...
EMOJİLE

 

 

 

The Interview filminde James Franco ve Seth Rogen rol alıyor.

Sony Pictures, uğradığı siber saldırının ardından gösterimini ilk önce iptal ettiği The Interview filmini bugün ABD’deki sinemalarda gösterime sunuyor. Sony, YouTube, Google Play ve Microsoft Xbox üzerinden de erişime sunulan filmin yayınlanması için Apple’dan talepte bulundu ancak bu isteği reddedildi.

Aljazeera’nın New York Tımes’tan aktardığına göre, siber saldırının ardından yaralarını sarmak için Obama hükümetinin de yardımını alan Sony, Beyaz Saray’dan The Interview’ın yayınlanmasını sağlayacak firmalardan birinin Apple olmasını istedi. Ancak Apple, en azından kısa dönemde filmi iTunes’a koymayı reddetti. Apple, konu hakkında açıklama yapmadı.

Hacker’ların gösterime girmesi halinde sinema salonlarına saldırı tehdidinde bulunmasının ardından, Sony Pictures geçtiğimiz hafta The Interview’ın galasını iptal etmişti. Başkan Obama’nın bu kararı doğru bulmadığını belirtmesinin ardından Sony fikrini değiştirmişti.

The Interview, bugünden itibaren sadece ABD’de geçerli olmak üzere YouTube Movies, Google Play ve Microsoft Xbox üzerinden kiralanabilecek veya indirilebilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur