Apple, Samsung’un Tabletini Fuardan Toplattı

Teknoloji Firmaları
Apple ile Samsung arasındaki patent kavgasında sular durulmuyor. Daha önce Samsung’un Galaxy Tab 10.1 tabletini Avustralya ve Almanya’da satışını yasaklatan Apple, Berlin’de düzenlen...
EMOJİLE

Apple ile Samsung arasındaki patent kavgasında sular durulmuyor.

Daha önce Samsung’un Galaxy Tab 10.1 tabletini Avustralya ve Almanya’da satışını yasaklatan Apple, Berlin’de düzenlenen IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda da Güney Koreli şirketin sergilediği 7.7 tabletinin sergilenmesini durdurdu.

Düsseldorf Mahkemesi’nin verdiği yasaklama kararını eline alan Apple çalışanları, avukatlarıyla fuara gelerek söz konusu ürünlerin kaldırılmasını sağladı. Patent ihlali yüzünden davalı durumunda olan Apple ve Samsung arasındaki kavga da yeni bir boyut kazandı.

Samsung’un bazı ürünlerinin Almanya’da satışının yasaklanmış olması yüzünden, fuara katılanlar, şirketin yeni ürünlerini inceleme fırsatı bulamadı. Fuarın ilk gününde bir sorun olmasa da, ikinci gün Apple’dan Samsung’a bir mektup geldi. Mektubu okuyan Samsung temsilcileri, hızlı bir şekilde standında bulunan Galaxy Tab 7.7 tablet bilgisayarı dahil tüm Galaxy modelleri kaldırırken, bu ürün ile ilgili reklamların da üstünü örttü.

Galaxy Tab 7.7’nin sergilendiği masada ise Galaxy Note telefonlar yer alıyordu. Ayrıca masalarda yazılı olan ‘Galaxy Tab 7.7’ yazısı kazınarak sadece Samsung yazısı bırakıldı. Amerikalı Apple, Samsung’un Galaxy Tab 10.1 ürününü Avrupa’da yasaklatmayı başarmıştı. Dolayısıyla IFA fuarında bu ürün de sergilenemedi. Samsung, yine de yeni nesil tabletlerini sergilemek istedi. Fakat Apple bu duruma hemen müdahale etti.

Koreli elektronik devi geri adım atmasaydı 250 bin Euro’luk bir ceza ödemesi söz konusu olacaktı. Bu yüzden de ürünü fuardan çektiği gibi internet sitesinden de kaldırdı. Samsung’un fuar yetkilisi James Chung, "Ürünün satışı yapılmıyor ama biz mahkemenin emrine saygılı olmaya karar verdik." sözlerini kullandı.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme