Apple iPod’un Sahibi Oldu!

Teknoloji Firmaları
Bir süredir devam eden tartışmada Apple, iPod.com adlı web adresinin sahiplik haklarını elde etmeyi başardı. Apple, iPod.com’un sahiplik hakları için Mayıs ayında bir dava açmıştı. TechCrunch...
EMOJİLE

Bir süredir devam eden tartışmada Apple, iPod.com adlı web adresinin sahiplik haklarını elde etmeyi başardı. Apple, iPod.com’un sahiplik hakları için Mayıs ayında bir dava açmıştı. TechCrunch’a göre iPods.com adresi, ilk olarak 2002’de bilinmeyen bir kaynak tarafından satın alınmıştı ve siteye giren kullanıcılar, bir mp3 indirme sitesine yönlendiriliyordu.
 
Apple’ın iPod.com web sitesini neden şimdi sahiplenmek istediği bilinmese de, ironik olan durum şirketin bunu iPod satışlarının düştüğü bir zamanda yapması. Apple’ın ürün ve işlevlere yönelik web adreslerini satın aldığı biliniyor. Şirket Eylül ayında iCloud.com adresini satın almak için İsveçli şirket Xcerion’a 4.5 milyon dolar ödemişti.
 
Fusible’a göre Apple, Haziran ayında iphone4.com ve whiteiphone.com adreslerini de satın aldı. Ancak Apple’ın bu siteler için ne kadar ödediği şu an bilinmiyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme