Apple, iPhone’u çaldı mı?

Teknoloji Firmaları
Apple’ın ilk iPhone’u tasarlarken Sony’nin ürünlerinden yararlandığı iddia edildi. Apple’ın bir Kaliforniya mahkemesine sağladığı şirket belgelerinde Apple’ın Sony’...
EMOJİLE

Apple’ın ilk iPhone’u tasarlarken Sony’nin ürünlerinden yararlandığı iddia edildi. Apple’ın bir Kaliforniya mahkemesine sağladığı şirket belgelerinde Apple’ın Sony’nin ürünlerine benzer prototipler ürettiği anlaşılıyor.

Belgeler, Samsung tarafından San Jose’deki yerel mahkeme için Apple’ın patent iddialarına karşı hazırlanmış. Aylar süren mahkemeler ve tartışmalar ardından iki taraf, sorunlarını Pazartesi günü jüri önünde çözmeyi seçmişlerdi.

İddiaların büyük bölümü, Samsung’un telefon ve tabletlerinin Apple’ın ürünlerine benzediği yönünde. Samsung’un mahkemeye sunduğu son belgeler ise Apple’ın ilk telefonunu tasarlarken benzer bir davranışta bulunduğunu iddia ediyor.

Apple kurucusu Steve Jobs’un Sony’ye olan hayranlığı daha önce biliniyordu. Mahkemeye sunulan son belgelerde ise Apple’ın tasarımcılarından bir tanesine "Sony ne yapardı?" diye sorduğu anlaışılıyor.

Samsung’un mahkemeye sunduğu bilgiler arasında Apple’ın Sony’den örnek aldığı iddia edilen bir cep prototipi ve Sony’nin tasarımının konuşulduğu 2006 tarihli bir e-posta var.

Protipin dikkat çeken özelliği ise ilk iPhone’dan ziyade ondan daha sonra piyasaya sürülen iPhone 4’e benzemesi. Telefonun düz arka ve ön yüze sahip olduğu, kenarlarından gri renkte bir metal şerit geçtiği söyleniyor.

Vatan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme