Apple iOS 9 güncellemesi yayınlandı

Teknoloji Firmaları
Yaklaşık 3 ay önce iOS 9’un beta versiyonunu yayınlayan ve kullanıcıların denemelerine imkan sağlayan Apple, dün gece gerçek sürüm iOS 9’u dünyadaki tüm kullanıcılarına sundu. Peki 1 GB bo...
EMOJİLE

Yaklaşık 3 ay önce iOS 9’un beta versiyonunu yayınlayan ve kullanıcıların denemelerine imkan sağlayan Apple, dün gece gerçek sürüm iOS 9’u dünyadaki tüm kullanıcılarına sundu. Peki 1 GB boyutunda olan yeni güncelleme hangi yenilikleri beraberinde getirdi? Apple sahipleri hangi modellere iOS 9 yükleyebilecek?

İşte iOS 9 yükleyebilecek modeller…

Yazılım dağıtımına bugün başlayan Apple, yeni sürümü bazı iPhone, iPad ve iPod Touch sahiplerine sundu. Apple, eski cihazları da dahil ettiği yeni güncellemesinde iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod Touch 5 modellerini hedef aldı.

iOS 9’u telefonuma nasıl yüklerim?

iOS 9 güncellemesini birkaç kolay adımla telefonunuza yükleyebilirsiniz. Telefonunuzun Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 9’u cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için ise iPhone ve iPad’inizi PC’ye bağlamanız ve güncellemeleri denetle seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Yeni iOS 9’da hangi yenilikler mevcut?
Önceki sürümlerde Türkçe desteğiyle gelen Siri’yi daha akıllı yapan Apple, hatırlatma özelliği sayesinde kullanıcıların unutmak istemediği etkinlikleri Siri’ye söylemesine ve Siri’nin de bunları hatırlatmasına imkan verdi.

Ayrıca iOS 9 kullanıcılarını bilinmeyen numaralar aradığında, işletim sistemi otomatik olarak saniyeden kısa bir sürede internetten bir araştırma yapıp, Apple sisteminde bu numara kayıtlıysa bilinmeyen numaranın altına numaranın sahibi ekranda görüntülenecek. Batarya ömrünün ise 3 saate kadar daha uzun gideceği iddia ediliyor.

İşte iOS 9’un bilinmeyen diğer özellikleri:
-Çoklu ekran özelliği
-Toplu ulaşım bilgileri yer alacak
-Çizimle not alabilme özelliği
-Sağlık uygulamasında iyileştirmeler

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme