Apple Hakkında Şok İddia

Teknoloji Firmaları
Tablet ve akıllı telefonlarda neredeyse tek olan ARM tabanlı işlemcilerin dizüstü bilgisayarlara ne zaman tam olarak geçiş yapacağı merak konusu. Teknoloji dünyasına dair dedikoduları ile bilinen Semi...
EMOJİLE

Tablet ve akıllı telefonlarda neredeyse tek olan ARM tabanlı işlemcilerin dizüstü bilgisayarlara ne zaman tam olarak geçiş yapacağı merak konusu.

Teknoloji dünyasına dair dedikoduları ile bilinen SemiAccurate adlı site, ARM hakkında çok büyük iddia ortaya attı.

Apple’ın 2-3 yıl içinde x86 tabanlı Intel işlemcilerini bırakıp ARM modellerine geçeceği iddia ediliyor. Hatta anlaşmanın şimdiden yapıldığı bile belirtiliyor.

MacBook’larda ARM İmzası

Eğer bu büyük iddia gerçekleşirse, yeni nesil MacBook modelleri başta olmak üzere yavaş yavaş tüm Apple modellerinin ARM işlemcilerine geçeceği söyleniyor.

ARM yongaları iPad ve iPhone modellerinde kullanılıyor olsa da henüz bir dizüstü bilgisayardan beklenen performansı sağlayamıyorlar. Bu da bu iddiaların şimdilik pek inandırıcı olmadığını ortaya koyuyor.

16 Çekirdekli Mobil İşlemciler Geliyor

Öte yandan, bu işlemin 2-3 sene sonra yapılacağı iddia ediliyor. Bu zamana kadar ARM işlemcileri yerinde saymayacağına göre, performans konusunun bir sıkıntı olmayacağı düşünülebilir.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme