Apple Bu Kez Logoya Dava Açtı!

Teknoloji Firmaları
Apple bu yıl en çok avukatlarına para ödedi. Şirketin her geçen gün yeni bir davanın içinde olması her ne kadar endişe verici olarak adlandırılsa da bu davalar Apple’ı pek sarsmıyor. Şirket son ...
EMOJİLE

Apple bu yıl en çok avukatlarına para ödedi. Şirketin her geçen gün yeni bir davanın içinde olması her ne kadar endişe verici olarak adlandırılsa da bu davalar Apple’ı pek sarsmıyor. Şirket son olarak Çin’de bir firmaya dava açtı. Ancak bu sefer davanın sebebi ne patent krizi ne de sahte mağaza. Bu kez Apple’ın dava açmasının sebebi Çin’de Sichuan Fangguo adlı bir yemek şirketinin logosunun, Apple’ın ısırılmış elma logosuna benzemesi.
 
Çin tabanlı şirket bu iddiaları reddediyor. Logolarının Apple’ın ısırılmış elmasından gelmediğini iddia ediyorlar. Logoyla ilgili daha ilginç olan noktaysa logonun ilk bakışta Apple’ın elmasından çok LG’nin logosunu anımsatması. Dolaylı yoldan LG’nin de karıştığı olay sonucunda şimdi herkes mahkeme kararını bekliyor. Logoların yapılışları ve telif haklarını inceleyecek olan mahkeme nasıl bir karar verecek hep birlikte göreceğiz.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme