Apple Bitcoin uygulamasını kaldırdı

Teknoloji Firmaları
Apple, bir süredir App Store’daki Bitcoin uygulamalarını -uzun aralıklarla- tek tek kaldırıyordu. Blockchain’in de kaldırılmasıyla, App Store’da tek bir Bitcoin uygulaması kalmadı. Bu da, dijital para...
EMOJİLE

Apple, bir süredir App Store’daki Bitcoin uygulamalarını -uzun aralıklarla- tek tek kaldırıyordu. Blockchain’in de kaldırılmasıyla, App Store’da tek bir Bitcoin uygulaması kalmadı. Bu da, dijital para biriminin iOS kullanıcıları tarafından ‘direkt’ şekilde kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Akşam’ın haberine göre son dönemlerde kazandığı istikrarla kullanıcılar tarafından daha cezbedici hale gelen Bitcoin’in, App Store’daki son temsilcisi Blockchain, Apple tarafından kendilerine gönderilen e-postayı web sitesinden paylaştı. Apple, Blockchain’in App Store’dan kaldırılmasının sebebinin uygulamadaki ‘çözülmemiş sorun’ olduğunu belirtiyor. Blockchain ise uygulama kaldırılmadan önce Apple ile hiçbir iletişim kurmadıklarını ve söz konusu ‘çözülmemiş sorun’un ne olduğunu bilmediklerini açıkladı.

İki yıldır App Store’da yer alan Blockchain, 120 binden fazla kişi tarafından indirildi ve hiçbir kullanıcısından şikayet almadı.

Blockchain ekibi, Apple’ın iOS’ta kendi ödeme sistemini tekelleştirmek istediğini ve bu nedenle kendilerinin ve diğer Bitcoin cüzdanı uygulamalarının App Store’dan dışlandığını düşünüyor.

iOS’ta Bitcoin kullanmak isteyen iCihaz kullanıcıları, App Store’dan elleri boş dönüyor. Ancak HTML5 Wallet, HTML5 Bitcoin Wallet ve Coinpunk gibi Bitcoin cüzdanları, Safari aracılığıyla iCihazlardan kullanılabiliyor. Kaldırılan iOS uygulamaları kadar iyi bir deneyim sunmasalar da, işinizi görecektir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme