Anroid 4.4’e çikolata ismi

Teknoloji Firmaları
Google mobil işletim sistemi Android’in sürümlerine sebepsiz bir şekilde abur cubur isimleri takmayı adet edinmişti. Bu alışkanlık döndü dolaştı ve Google’a para olarak döndü. Andorid ve Chrome’un dir...
EMOJİLE

Google mobil işletim sistemi Android’in sürümlerine sebepsiz bir şekilde abur cubur isimleri takmayı adet edinmişti. Bu alışkanlık döndü dolaştı ve Google’a para olarak döndü. Andorid ve Chrome’un direktörü Sundar Pichai,  yeni Android 4.4′ün isminin Kit Kat olacağını açıkladı. Evet, bildimiz gofret Kit Kat.

Duyurunun ardından, Google’ın Silikon Vadisi’ndeki merkezinin bahçesine Android 4.4 Kit Kat’ın heykeli yerleştirildi. Diğer Android sürümlerinin heykelleri de yine burada bulunuyor.

Pinchai duyuruyu Uzak Doğu seyahatinin ardından açıkladı. Kendisi seyahatteyken, aktive edilen Android’li cihaz sayısı da 1 milyarı geçti. Pinchai bu dev kilometre taşı için kullanıcılardan, üreticilere kadar herkese teşekkür etti.

Pinchai Android 4.4 Kit Kat konusunda da şöyle söyledi: “Asya’dan döndüğümde bu adam (heykeli gösterek) burada beni bekliyordu. Yeni #AndroidKitKat heykelini çok beğendim ve yeni versiyonu yayınlamak için sabırsızlanıyorum. Bu en tatlı şekerleme, ayrıca ekip olarak bizim favorimiz.”

Microsoft bundan esinlenerek ‘Windows Phone 9 Schokoladen Puding’ gibi bir fikirle gelmez umarız. Neden Almanca olduğunu biz de bilmiyoruz…

Stuff.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme