Android kullanıcıları tehlike altında mı?

Teknoloji Firmaları
Son zamanlarda Android işletim sisteminin kullanan telefon sayısı artması ile beraber kötü niyetki kişilerin yeni hedef noktası android olmuş gibi gözüküyor. Akıllı telefon ve tablet kullanımının artm...
EMOJİLE

Son zamanlarda Android işletim sisteminin kullanan telefon sayısı artması ile beraber kötü niyetki kişilerin yeni hedef noktası android olmuş gibi gözüküyor. Akıllı telefon ve tablet kullanımının artması ve son 6 ayda bilgisayar kullanımının önüne geçmesi sizleri bekleyen tehlikelerinde artmasına olanak sağladı.

Mysubh.com, güvenlik firmalarından topladığı bilgilere göre son 6 ay içinde android sistemleri etkileyen ve farklı ortalama 115 bin trojan ve reklam virüsleri çıktığını ve bunların android telefonlara bulaşma oranının ise % 45’lerde olduğu sonucu çıktı.

Android limanı fazla güvenli gözükmemesinin sebebi Hackerların direk olarak android sistemlere yönelmesinden olmaktadır. Bu kötü yazılımlar ile kişisel bilgilerinizi ele geçirip cihazınıza zarar verebiliyorlar yada sizi maddi hasarlara uğratabiliyorlar.

Hackerların Android sistemleri seçmesinde 2 temel neden vardır.

Bunlardan ilk tabiki en yaygın kullanılan işletim sistemi olması, çünkü yazdıkları zararlı yazılımların bulaşma oranı daha çok olacaktır.

Diğer sebebi ise Android kullanıcıları diğer işletim sistemi kullanıcılarına göre bilinçsiz kullanıcıların daha çok olmasından kaynaklanıyor. iOS kullanıcıları daha bilinçli kullanıcılar olarak görülmektedir.

BU tür saldırılara mahruz kalmamak için telefonlarımızda yada tabletlerimizde güncel anti virüs programları bulundurmamız gerekmektedir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur