Android büyük tehlikede!

Teknoloji Firmaları
Android’in birçok zararlı yazılım tarafından hedef alındığını bildiğinizin farkındayız; sorun ise bu zararlı yazılımların oranının “e ne olmuş yani” denilip, görmezden gelinemeyecek kadar fazla olması...
EMOJİLE

Android’in birçok zararlı yazılım tarafından hedef alındığını bildiğinizin farkındayız; sorun ise bu zararlı yazılımların oranının “e ne olmuş yani” denilip, görmezden gelinemeyecek kadar fazla olması.

Akşam’da yer alan habere göre Cisco tarafından yapılan araştırma göre, 2013’te zararlı mobil yazılımların yüzde 99’u Android’i hedefledi. Kalan yüzde 0,84’lük zararlı yazılımların hedefi ise Java oldu. Yani, siber korsanların neredeyse tümü, senin Android’li cihazına sızmak ve bilgilerini çalmak istiyor. Zararlı yazılımların geneli ise yemleme, zararlı web sitelerine yönlendirme, popüler uygulamaları taklit etme şeklinde sıralanıyor.

Web tabanlı zararlı yazılımlarda ise yüzde 71 Android’i hedeflerken, yüzde 14’ü iOS’u hedef alıyor. Mobil zararlı yazılımların yüzde 43,8’i Andr/Qdplugin-A adlı virüs temel alınarak geliştiriliyor. Onu yüzde 25 civarında tercih edilen Andr/NewyearL-B virüsü takip ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme