Android 4.1 Jelly Bean’in sunduğu yenilikler

Teknoloji Firmaları
Google, bu seneki Google I/O’da mobil işletim sisteminin yeni sürümü Android 4.1’i tanıttı. Bilindiği gibi yeni sürüm, Jelly Bean kod adıyla da tanınıyor.  Bu yazımızda öncelikle size...
EMOJİLE

Google, bu seneki Google I/O’da mobil işletim sisteminin yeni sürümü Android 4.1’i tanıttı. Bilindiği gibi yeni sürüm, Jelly Bean kod adıyla da tanınıyor.  Bu yazımızda öncelikle size yeni işletim sistemini ana hatlarıyla sunacağız.

Android 4.1 ile daha iyi performans

Şirketin açıkladığına göre yeni sürüm pek çok yenilik ve performans iyileştirmesini beraberinde getiriyor. Bu yeniliklerin tümünü "Project butter" adı altında toplayan Google, Jelly Bean’de dikey senkronizasyonu saniyede 60 kareye çıkarmış Bu da uygulamaların açılış animasyonlarının kesintisiz olmasını sağlıyor. Grafik kalitesini artırmak için yeni geliştirilen üçlü buffering kullanılıyor. Bu işlevin özellikle gelişmiş akıllı telefonlarda yoğun bir şekilde kullanılması bekleniyor. Henüz detayları açıklanmayan bir başka teknoloji sayesinde de işletim sisteminin dokunmatik ekran kullanımınızı önceden tahmin etmesi mümkün hale geliyor. "CPU input boost" özelliği sayesinde de telefonlar, uzun süre boşta kaldıktan sonra ele alındığında takılmadan çalışmaya başlıyor.

Chip

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme